Łukasz Zakrzewski i Laura Banach reprezentujący Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki z kolejnymi sukcesami. Tym razem zdominowali Mistrzostwa Polski, które dobyły się początku marca na Litwie.
Łukasz Zakrzewski zdobył tytuł Mistrza Polski w bojerowej klasie DN. Krajowe mistrzostwa zostały rozegrane na litewskim jeziorze Kertuoja (w Polsce zbyt łagodna zima nie pozwoliła na znalezienie odpowiedniego akwenu z dobrą taflą lodu). Z sukcesem wraca też mikołajczankla Laura Banach, która zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. 
 
 
- Na pewno były to najkrótsze mistrzostwa Polski, w jakich brałem udział, bo trwały może 90 minut - na tyle starczyło nam lodu. Gratulacje dla Dariusza Kardasia i Rafała Sielickiego za dobre ściganie oraz dla kolegów spoza podium - było blisko niespodzianki. - napisał na swoich mediach społecznościowych Łukasz Zakrzewski. - Na tym kończę ten dość udany bojerowy sezon. Przed kolejnym sezonem marzy mi się tylko jedno - żeby normalne zimy wróciły i można było pościgać się na własnym podwórku.
 

Przypomnijmy, nie tak dawno Łukasz Zakrzewski zdobył złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Szwecji, a na początku sezonu został brązowym medalistą bojerowych mistrzostw świata. Wywalczył też srebrny medal w Pucharze Estonii, był też czwarty w mistrzostwach Europy.

Dodaj komentarz