Atrakcje w Mikołajkach – to musisz zobaczyć

 

Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w samym centrum miasta. Lokal usytuowany na Placu Wolności przyjmuje w przeciągu wakacji tysiące turystów, którzy pragną uzyskać różnego rodzaju informacje. Wyszkoleni pracownicy służą Państwu swoją wiedzą dotyczącą najbliższego regionu oraz jego okolic. Podróżnicy zaopatrzą się w najpotrzebniejsze mapy zarówno dla pieszych, kierowców oraz żeglarzy. Do dyspozycji klientów przeznaczyliśmy stanowisko komputerowe, aby każdy mógł znaleźć potrzebne mu informacje. Do komputera podłączona jest również drukarka, która służy wszystkim. Punkt oferuje również usługi ksero. Informacja Turystyczna w Mikołajkach regularnie będzie zwiększać asortyment pamiątek związanych z Mazurami. Poza materiałami płatnymi dostępna jest również cała gama darmowych informatorów, które również są potężną kopalnią wiedzy o Warmii i Mazurach.

 


Kościół Ewangelicko-Augsburski w Mikołajkach
Budowla została wzniesiona w latach 1841-1842. Projekt wykonał znany architekt Karol Fryderyk Schinkel. Kościół położony jest na Placu Kościelnym, a jego strzelista wieża widoczna jest na terenie całego miasta.

Muzeum Reformacji
Tuż przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim działa Muzeum Reformacji. Założył je ksiądz Stanisław Pilch – Pilchowski, który pełnił w tym okresie funkcję proboszcza parafii. W Polsce znajdują się tylko dwie tego typu placówki. W zasobach muzeum znajduje się zbiór zabytków piśmiennictwa i drukarstwa polskiego na Mazurach sprzed 1945 roku. Atrakcja otwarta jest wiosną i latem w godzinach od 9.00 do 17.00.


Kościół Św. Mikołaja w Mikołajkach
Budowę świątyni rozpoczęto w 1998 roku. Kościół konsekrowano 10 lat później. Niewątpliwie ciekawą atrakcją dla turystów jest możliwość wejścia na wieżę kościelną. Dla zwiedzających czynna jest od końca czerwca do 17 sierpnia. Kościół wybudowano na wzniesieniu, co sprawia, że widok z wysokiej wieży robi jeszcze większe wrażenie.


Kościół Matki Bożej Różańcowej to neogotycka świątynia pochodzi z 1910 roku. Wcześniej pełniła funkcję kościoła ewangelickiego. W czasie wojny znajdowała się tam remiza, a Rosjanie w późniejszym czasie zamienili ją na stajnię. Wieża w kościele została wybudowana na pamiątkę IV pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wiszą na niej dzwony Ave Maria oraz Jan Paweł II.


 

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno
Jedyny w Polsce rezerwat łabędzia niemego. Położony jest na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w odległości 5 km od Mikołajek. Łuknajno zostało wpisane na światową listę biosfery UNESCO. Na obszarze jeziora naliczono łącznie ponad 170 gatunków ptaków. Postanowiono również sprawdzić populację łabędzia niemego. Znajdowało się tam wówczas około 2000 osobników. Do obserwacji jeziora stworzono trzy punkty obserwacyjne.

Przejdź do sekcji AKTYWNY WYPOCZYNEK i poznaj nasze TRASY ROWEROWE!