Czy czujesz już te niepowtarzalne, wiosenne powiewy, które delikatnie budzą świat do życia? To znak, że nadeszła pora, aby świętować przebudzenie przyrody w najbardziej inspirujący sposób!

Szkoły STO w Mikołajkach już po raz kolejny otwierają swoje drzwi, zapraszając wszystkich entuzjastów przyrody, małych i dużych odkrywców, na niezapomniany Piknik Przyrodniczy. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 22 marca (piątek), w godzinach 9:00 – 14:00, i obiecuje być pełne fascynujących atrakcji.

Co Was Czeka?

Przygotujcie się na dzień pełen przygód i odkryć, podczas którego będziecie mieli okazję uczestniczyć w:

Warsztatach i Prezentacjach: Od “Wiosny w Kałuży” po “Horror Rodem z Mazur” – nasza agenda jest bogata w wiedzę i zabawę. Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK, Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Mazurskie, Mazurski Park Krajobrazowy, Zakład Ochrony Bioróżnorodności z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, Stacja Badawcza Instytutu Nenckiego PAN oraz inne prestiżowe instytucje zapewnią niezapomniane spotkania z przyrodą.

Interaktywne Stoiska: Odkryjcie tajemnice survivalu, buschcraftu, poznajcie fascynujący świat owadów, a także dajcie się ponieść zmysłom na leśnej ścieżce. Ponadto, nauczcie się rękodzieła, które łączy się z miłością do natury.

Podróż Do Świata Nauki: Nasi Uczniowie i Uczennice zabiorą Was w niezwykłą podróż do kilku rejonów – od mikroskopijnego życia, przez niebezpieczne zwierzęta z różnych kontynentów, aż po biologię morską i ekologię.
Dla Kogo?

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 wraz z opiekunami z powiatów mrągowskiego, giżyckiego, piskiego i szczycieńskiego. To idealna okazja, by w praktyczny sposób poszerzyć wiedzę, zainspirować się do dalszego odkrywania tajemnic przyrody i spędzić czas na łonie natury wśród osób o podobnych zainteresowaniach.
Jak Się Zapisać?

Nie przegapcie tej wiosennej przygody! Prosimy o zgłoszenie chęci udziału pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 87 421 66 74 do 19.03.2024 r.

Piknik Przyrodniczy w Mikołajkach to nie tylko edukacja, ale przede wszystkim niesamowita zabawa i możliwość zobaczenia świata z zupełnie nowej perspektywy. Odkryj z nami wiosnę i jej tajemnice. Czekamy na Ciebie i Twoich przyjaciół!

https://sto-mikolajki.org.pl/aktualnosci/dolacz-do-pikniku-przyrodniczego-w-mikolajkach/

https://www.facebook.com/photo/?fbid=930379355754363&set=a.529491275843175

Dodaj komentarz