Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 z kolejnym wyróżnieniem. Tym razem podczas uroczystej gali nagrody Sternik 2022, organizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w Starych Jabłonkach uhonorowano statuetką i wyróżnieniem w kategorii Sternik Inwestycji. Czytaj więcej: Stowarzyszenie WJM z nagrodą "Sternika 2022"
W nadchodzącą sobotę przy Centrum Kultury "Kłobuk" organizowany jest Piknik Profilaktyczno-Edukacyjny: Uzależnieniom mówimy "NIE!". Gwiazdą wydarzenia będzie EDZIO-RAP!Czytaj więcej: Piknik Profilaktyczno-Edukacyjny: Uzależnieniom mówimy "NIE!"
Ponad 11 milionów złotych kosztować będzie drogowa inwestycja przy Lubiewie.Czytaj więcej: Rozbudowa dróg przy Lubiewie
Gmina Mikołajki podpisała umowę z Zakładem Usług Komunalnych Piotr Lubowidzki w Mrągowie na przebudowę ciągów komunikacyjnych przy Ośrodku Zdrowia w Mikołajkach. Cały koszt inwestycji, czyli ok. 750 tys. złotych pochodzić będzie z budżetu Gminy. Czytaj więcej: Modernizacja przy ośrodku zdrowia
Tradycyjna impreza, w której to społeczność lokalna jest najważniejsza: Dożynki Gminne, w tym roku odbędą się 10 września w Zełwągach. Czytaj więcej: Gminne dożynki w Zełwągach
21 września zacznie obowiązywać znowelizowane prawo o ruchu drogowym, które wyklucza parkowanie na chodnikach. Teraz za takie pozostawienie samochodu może grozić mandat. Czytaj więcej: Koniec z parkowaniem na chodnikach? We wrześniu zmiana przepisów.