Kwotę w wysokości 57 836, 48 zł zebrali mikołajczanie podczas 32. Finału WOŚP. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Orkiestrowe granie rozpoczęło się już w sobotę. Ochotnicza Straż Pożarna w Woźnicach otworzyła swoje drzwi zwiedzającym. Podczas spotkania rozegrano turniej tenisa stołowego, zorganizowano pokaz pierwszej pomocy oraz prezentację sprzętu strażackiego. Tego samego dnia sołtys Olszewa wraz z Radzą Sołecką zorganizował zabawę połączoną ze zbiórką na rzecz orkiestry. Podczas wspólnego ogniska odbyły się animacje dla dzieci.

Niedzielne świętowanie rozpoczęto halowym turniejem piłki nożnej „Gramy bez napinki!”. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn. W przerwach między meczami odbywały się licytacje przedmiotów. Pieniądze zebrane z wpisowego, licytacji oraz kącika gastronomicznego w całości przekazano na fundację Jurka Owsiaka. Turniej wygrała drużyna Hotelu Robert’s Port.

W samo południe swoje spotkanie rozpoczęły mikołajskie morsy. Miłośnicy mroźnych kąpieli od wielu lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Swoją kwestę prowadzą w wyjątkowy sposób, czyli podczas pobytu w wodzie.
Część muzyczna rozpoczęła się o godzinie 16:00 w Centrum Kultury Kłobuk. Na scenie w sali widowiskowej wystąpiły Aniołki Magnusa, Roman Tkaczyk, soliści, dzieci ze szkoły podstawowej. Po raz pierwszy w Mikołajkach zagrał Warsztat Elektryczny, którego wokalistą jest mikołajczanin Jonatan Brzozowski. Światełkiem do nieba był pokaz laserowy dzięki uprzejmości firmy Nu Media.

Mikołajski Sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. Podziękowania kierują w stronę wolontariuszy, darczyńców, którzy przekazali na licytacje przedmioty oraz upiekli ciasta. Podziękowania kierują również w stronę STO Mikołajki i OREW Mikołajki, Kwiaciarnia Florystyczna Anna M, firmie Et Cetera i wielu innym.
Przypominamy, ze trwają jeszcze aukcje internetowe, które podwyższą niedzielny wynik.

Dodaj komentarz