Zdiagnozowano zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach planu działania priorytetowego w okresie od 1 lipca 2022 do 31 grudnia 2022 roku.

Mikołajki jako miejscowość turystyczna odwiedzane są przez wielu turystów z całego kraju jak i zza granicy. Osoby przybywające do miasta i okolic korzystają głównie z własnych środków transportu, co skutkuje „zagęszczeniem” ruchu kołowego. Miasto zapewnia co prawda miejsca parkingowe, są też prywatne parkingi, ale wielu turystów niechętnie korzysta z wyznaczonych miejsc do pozostawiania pojazdów i kierowcy swoje auta zatrzymują w miejscach, gdzie obowiązują zakazy zatrzymywania i parkowania.  Jednym z takich miejsc jest ul. Pl. Wolności przy budynku nr 14 w Mikołajkach, gdzie obowiązuje zakaz parkowania w związku ze znajdującym się w tym miejscu postojem taxi, o czym informują znaki D-19 „postój taksówek”. Opisane zagrożenie nanoszone jest na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jak i również Policjanci z komisariatu przeprowadzają tam interwencje ze zgłoszeń obywateli. Lokalna policja, a w tym dzielnicowy postawił sobie za cel zminimalizowania lub całkowitego wyeliminowania popełniania wykroczeń nieprawidłowego parkowania w miejscu gdzie jest to zabronione.

Naruszone przepisy:
Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 roku w sprawie znaków i sygnałów drogowych
§53.ust.1. znak D-19 „postój taksówek” oznacza miejsce przeznaczone na postój taksówek, z wyjątkiem taksówek zajętych.
ust. 2. Znak D-20 „koniec postoju taksówek” oznacza miejsce, w którym kończy się postój taksówek; jeżeli na postoju taksówek nie umieszczono znaku D-20 to kończy się on w odległości nie większej niż 20 m przed znakiem D-19.  
art. 92§1 KW Kto nie stosuje się do znaku lub sygnały drogowego albo do sygnały lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego podlega karze grzywny albo karze nagany.
Sprawca podlega karze grzywny w postaci mandatu karnego w wysokości 100 zł oraz 1 punkt karny.

Komisariat Policji w Mikołajkach

Komentarze  
+8 # mieszkaniec 2022-07-21 18:08
Jeszcze niech wezmą się za tych co parkują blisko przejść dla pieszych ,zakrętów oraz skrzyżowań bo okropnie ograniczają pole widzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Mieszkanka 2022-07-22 15:03
Co roku jest to samo… zacznijmy tez od tego, że miejsc parkingowych w Mikołajkach to jak kot napłakał xd
Nie wspomnę już nawet o tym, że mieszkańcy muszę płacić za parking.
Niech miasto w końcu przestanie pozwalać na samowolkę turystom i przydupasą burmistrza :-) ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz