Przez trzy dni delegacja z Warmii i Mazur gościła na Festiwalu Górnej Odry, gdzie promowała swój region.

Festiwal Górnej Odry to trzydniowe wydarzenie, które odbywa się w regionie Śląska. W tym roku impreza odbyła się w dniach 21-23 czerwca. Podczas festiwalu można posłuchać różnych gatunków muzyki, wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz aktywnościach na świeżym powietrzu. To także doskonała okazja, aby spróbować lokalnej kuchni i poznać tradycje regionu.

Festiwal jest nie tylko okazją do zabawy, ale także promuje współpracę między regionem Śląska, a Warmińsko-Mazurskim. Delegacje złożone z Mikołajek, Mrągowa, Giżycka oraz Warmińsko-Mazurskiej Organiacji Turystycznej zjawiły się na miejscu, gdzie promowały region na swoich stoiskach. Wystawcy pojawili się w Żorach, Raciborzu i Rybniku. Stoisko Mikołajek cieszyło się dużym zainteresowaniem m.in. dzięki wirtalnym spacerom po mieście oraz możliwości wypróbwania swoich sił na trenażerze rowerowym. Rowerzyści przemierzali pierwsze 3 km wyścigu rowerowego Łaciate Mazury MTB „w Krainie Sielawowego Króla”. Atrakcyjność stoiska była tak duża, że Mikołajki otrzymały zaproszenie na kolejne wydarzenia turystyczne o tematyce rowerowej.

W ramach współpracy goście ze Śląska pojawią się na Mazurach w długi weekend sierpniowy, gdzie promować będą swoją kulturę oraz atrakcje turystyczne.

Dodaj komentarz