fot. Archiwum

We wtorek ok godz. 18:30 policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach interweniowali na Jeziorze Tałty, gdzie przewróciła się łódź motorowa z pięcioma osobami na pokładzie.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce wywrócona łódź już zatonęła. Na brzegu znajdowało się pięciu mężczyzn, którzy płynęli tą łodzią. — Osoby te przyznały, że podczas nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu w lewo łódź przechyliła się, zaczęła nabierać wody aż w końcu zatonęła — informuje mł. asp. Paulina Karo z mrągowskiej policji. — Wszystkie osoby znalazły się w wodzie. Jednostki przepływające nieopodal, których załogi były świadkami zdarzenia podpłynęły, podjęły mężczyzn z wody a następnie pomogły im się dostać na najbliższy brzeg.

Funkcjonariusze ustalili, że na sterowanie łodzią, którą płynęli mężczyźni nie były wymagane uprawnienia sternika, a sternik był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to szlak wodny, na którym obowiązują przepisy, których przestrzeganie jest niezbędne do bezpiecznego wypoczynku. Brak podstawowych umiejętności sterowania łodzią może zakończyć się tragedią.

źródło: KPP

Dodaj komentarz