Liceum działające w strukturze STO w Mikołajkach znalazło się na 16 miejscu wśród tego typu szkół w województwie warmińsko - mazurskim. Wynik tym lepszy, że z naszego powiatu na liście znalazła się jeszcze tylko jedna szkoła z Mrągowa.

Społeczne LO im. Marion Dönhoff STO zajęło 16 miejsce w województwie i 505 w skali całego kraju. Ranking znajdziecie tutaj: http://licea.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-wojewodzki-liceow/1/14

Ranking opracowany przez Perspektywy brał pod uwagę takie kryteria jak: sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Więcej o metodologii pod linkiem: http://licea.perspektywy.pl/2020/metodologia/ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2020-metodologia

Społeczne Szkoły w Mikołajkach powstały we wrześniu 1990 roku. W strukturach znajdują się szkoły: podstawowa (od 2014 roku) i liceum. W programie nauczania stawiane jest na pierwszym miejscu indywidualne podejście do uczniów, które ma kształtować ludzi światłych i światowych.

Komentarze  
0 # Matylda 2020-01-11 12:12
Znów publikowane są rankingi najlepszych szkół. Ja w tej kwestii jestem niewierząca.
Województwa warmińsko-mazurskie podzielone jest na 19 powiatów , STO jest na 16 miejscu w województwie.
Ogólnie w rankingu powiat mrągowski zalicza końcówkę...

Dobra szkoła to taka, do której dzieci chodzą z radością, której się nie boją, w której się rozwijają - i nie o wiedzę mi chodzi. Taka, w której uczniowie, nauczyciele i rodzice są partnerami. Taka, w której każdy jest ważny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz