W siedzibie Szkół Społecznych STO w Mikołajkach zorganizowano trzecią edycje Pikniku Przyrodniczego.

Stoiska szkół leśnych, Lasów Państwowych, konkursy z wiedzy przyrodniczej czy spotkania z ciekawymi postaciami, takimi jak Waldemar Bzura, najbardziej znany, mazurski fotograf przyrody. To wszystko znaleźć można było na III Pikniku Przyrodniczym zorganizowanym w mikołajskiej placówce oświatowej.

- Mieszkamy na pięknym terenie Puszczy Piskiej, Parku Krajobrazowego. Młodzież, która tutaj mieszka powinna wiedzieć więcej o przyrodzie. - mówi Aleksander Potocki, prezes STO. - Ciesze się, że na piknik przyjeżdżają do nas uczniowie z innych szkół.

- Na młodzież czekają atrakcje naukowe przygotowane w bardzo przystępny sposób - dodaje Stanisław Wąsiakowski dyrektor szkoły. - Mamy m.in. stoiska Polskiej Akademii Nauk, Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach, Stacji Badawczej w Popielnie, Lasów Państwowych czy Szkół Leśnych z Rucianego Nidy. 

Uczniowie skorzystali także ze stoiska przygotowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa, które na terenie Mikołajek będzie organizowało rajd Mazury MTB. Śmiałkowie pokonywali wirtualną trasę na specjalnym trenażerze oddającym trudne warunki terenowe. Na koniec pikniku przygotowano ognisko z ciepłym poczęstunkiem a pracownicy Centrum Kultury "Kłobuk" prowadzili animacje sportowe.

Komentarze  
0 # Weronika 2017-03-21 17:09
Kto nakręcił teledysk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # CK 2017-03-21 21:43
Materiał przygotowali pracownicy Centrum Kultury "Kłobuk", czyli TV Mikołajki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz