Do 10-lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez mikołajskich policjantów. Podejrzani są o liczne kradzieże z włamaniem i ich usiłowanie na terenie bloków w Pieckach i Mikołajkach.

W środę po południu policjanci zostali zaalarmowani o tym, że na jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Złote Kłosy w Mikołajkach „kręcą się” obcy mężczyźni, którzy na widok mieszkańców spłoszyli się i zaczęli uciekać. Niemal po chwili przyjechali miejscowi policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. Jak się okazało, mężczyźni włamali się do czterech mieszkań na osiedlu, a do jednego usiłowali, ale zostali spłoszeni.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani z dwóch mieszkań nic nie ukradli, natomiast z kolejnego zabrali m.in. drogi alkohol, a z piątego biżuterię o wartości ponad 3500 złotych. Dodatkowo w trakcie realizacji czynności policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni usiłowali dokonać włamania do dwóch mieszkań na osiedlu Lawendowym w Pieckach. Jednak im się to nie udało, ponieważ zostali spłoszeni przez właścicieli. Niestety udało im się włamać do trzeciego, ale nic wartościowego stamtąd nie wynieśli.

Jeszcze podczas interwencji policjanci odzyskali część skradzionego mienia, którą przekazali właścicielom. Dodatkowo w trakcie przeszukań funkcjonariusze odnaleźli również broń myśliwską, która została skradziona w Spychowie.

Jeszcze tego samego dnia dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego trafiło do policyjnego aresztu. W czwartek usłyszeli po osiem zarzutów w sprawie kradzieży z włamaniem. W piątek Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował wobec nich policyjny dozór.

Komentarze  
0 # jerbmate 2017-09-25 16:52
10 lat i dozór :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Andrzej 2021-05-31 05:20
Zamknąć w ciemnej celi i żryć dać co to pies nie zje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz