Policjanci schwytali złodziei skutera, który na początku kwietnia zginął z jednej z posesji w Mikołajkach. odzyskano nie tylko skuter, ale także silniki zaburtowe. Do aresztu trafiło dwóch mieszkańców Warszawy w wieku 21 i 23 lata.

W sumie łupem dwóch mężczyzn padł skuter wodny oraz trzy silniki zaburtowe. Wartość przedmiotów szacowano na kwotę 131 tys. złotych.

Złodzieje przykrywając łódź gałęziami ukryli ją w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Burdąg w gminie Jedwabno. Gdy po niespełna trzech dniach wrócili po nią, czekała tam już na nich zorganizowana przez szczycieńskich kryminalnych „niespodzianka”. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn i zabezpieczyli ujawnione przy 23-latku narkotyki. Odzyskali również skradzione mienie o wartości 90 tys. złotych, które niebawem trafi do właściciela. Zasadzka była możliwa dzięki sygnałowi od mieszkańców gminy Jedwabno, którzy podczas spaceru po lesie znaleźli skuter.

21-latek usłyszał zarzut kradzieży. 23-latek odpowie zaś za kradzież oraz posiadanie substancji odurzających. Prokurat Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zadecydował, że obaj do czasu rozprawy sądowej zostaną objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.\

źródło: policja.gov.pl

Komentarze  
0 # 112 2021-05-03 16:14
BRAWO POLICJA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz