Po ciężkiej i owocnej pracy przez cały rok szkolny uczniowie, wychowankowie oraz pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mikołajkach udali się na zasłużone chwile wytchnienia i relaksu podczas rejsu statkiem po jeziorach mazurskich.

Z ciekawą ofertą skierowaną do naszych podopiecznych wyszła firma P.H.U. SPEED BOAT, która to ufundowała rejs na jezioro Śniardwy.
Wyprawę rozpoczęliśmy na pięknej promenadzie mikołajskiej. Po zapoznaniu się z planem rejsu i przedstawieniu zasad bezpieczeństwa na pokładzie, wychowankowie oraz kadra wspólnie wyruszyli na przygodę.
Czas spędzony na jeziorach pozwolił na podziwianie pięknych lasów i przyrody otaczających Jezioro Mikołajskie oraz na oglądanie zapierającego dech w piersiach krajobrazu Jeziora Śniardwy. Podczas powrotu do portu delektowaliśmy się panoramą miasta Mikołajki z jego ciekawą zabudową. Krótka podróż po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich pozwoliła odkryć wszystkim uczestnikom rejsu piękno i walory Mazur.
Wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni i zrelaksowani, za co serdecznie dziękujemy ludziom o wielkich sercach, którzy tworzą firmę P.H.U. SPEED BOAT.
Był to piękny czas dla duszy i ciała.

Katarzyna Krukowska

Dodaj komentarz