Dziś obowiązkowa matura z języka polskiego. W Mikołajkach do egzaminu przystąpili uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.

Po raz pierwszy w historii matura odbywa się nie w maju, a w czerwcu. Do tego uczestnicy muszą stosować się do reżimu sanitarnego: maseczki przy wchodzeniu na salę, dezynfekcja rąk oraz odstępy na egzaminie.

Dzisiaj maturzyści mierzyli się z językiem polskim. Uczniowie SLO egzamin rozpoczęli po o godzinie 9.00 a zakończyli o 12.00. Egzamin pisemny z języka polskiego jest jednym z czterech obowiązkowych egzaminów maturalnych. By otrzymać świadectwo dojrzałości trzeba uzyskać minimum 30 procent punktów właśnie z języka polskiego, języka obcego, matematyki i podejść do jednego wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Tematy do wyboru, jakie pojawiły się na dzisiejszym egzaminie: Elementy fantastyczne w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego i analiza wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne". Na poziomie podstawowym egzamin składał się z dwóch części: testu oraz napisania własnego tekstu. Maturzyści mieli wybór między napisaniem rozprawki a analizą tekstu poetyckiego.

 

Dodaj komentarz