16 czerwca rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej mierzą się testemi mającymi przygotować ich do dalszej drogi edukacyjnej.

Nauczyciele z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach są pewni, że młodym ludziom z ich placówki pójdzie bardzo dobrze. Już po pierwszych testach uczniowie twierdzą, że zadania nie sprawiały problemu. Stwierdzali również, że egzamin jest potrzebny jako część przygotowania do dalszej nauki.


Podobnie jak maturzyści również uczniowie szkoły podstawowej do egzaminu podumowującego zdobytą przez nich wiedzę, musieli przygotować się w szczóglny sposób: chodzi oczywiście o reżim sanitarny.
Egzamin ósmoklasisty składa się z trzech części. Uczniowie rozwiązują zadania z języka polskiego (16 czerwca), matematyki (17 czerwca) i języka obcego (18 czerwca). Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godz. 9. Na rozwiązanie zadań z matematyki uczniowie będą mieli 100 minut, a z języka obcego - 90 minut.

W tym tygodniu w szkołach przeprowadzane są też egzaminy maturalne z przedmiotów do wyboru. We wtorek 16 czerwca rano odbyła się matura z biologii, a na godzinę 14 zaplanowano egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Przed nami jeszcze: w środę 17 czerwca egzaminy z chemii i informatyki, w czwartek 18 czerwca - matura języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a w piątek 19 czerwca z geografii oraz historii sztuki.

Dodaj komentarz