Wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mikołajkach uczestniczą nie tylko w zajęciach edukacyjnych, ale również włączani są w realizację ciekawych projektów.

Obecnie realizowany jest projekt „Zaczarowany ogród”, jego celem jest stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej. W ogrodzie naszym stanęły domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków. W powstałym ogrodzie odbywają się zajęcia edukacyjne o tematyce proekologicznej, prowadzone przez leśników i nauczyciela przyrody.
Podczas realizacji projektu młodzież z ośrodka uczestniczyła w licznych warsztatach: ceramicznych, stolarskich, botanicznych. Zaaranżowaliśmy ogród, nasadzając kwiaty i krzewy, odbyły się festyny umożliwiające zaprezentowanie szerszej grupie odbiorców nasz projekt. Wychowankowie uczestniczyli w ścieżce edukacyjnej zorganizowanej przez Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Kumak w Urwitałcie oraz w wycieczce do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie.
Realizację projektu dla naszej społeczności prowadzi grupa nieformalna „Dla Innych”, która pozyskała środki z programu mikrodotacji  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO-Warmia Mazury Lokalnie 5 dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zapraszam do fotorelacji z przeprowadzanych działań.

Autor: Katarzyna Krukowska

Dodaj komentarz