W Mikołajkach odbyły się emocjonujące zmagania w ramach Mistrzostw Polski Strongman Amatorów.

W niedzielę, 16 lipca, 17 zawodników zmierzyło się w sześciu konkurencjach, które wymagały siły, wytrzymałości i zręczności. Tylko trzech z nich udało się wywalczyć miejsce na podium i puchary Federacji Harlem.

Zwycięzcą zawodów został Szymon Wójtowicz, który pokonał swoich rywali w czterech z sześciu konkurencji. Drugie miejsce zajął Paweł Kostrzewski, a trzecie Daniel Rybak. Dwóch najlepszych zawodników otrzymało także możliwość startów w sezonie 2023 i 2024 w Pucharach Polski Strongman organizowanych przez Federację Harlem na terenie całego kraju.

Konkurencje, w których rywalizowali strongmani, były następujące: przeciąganie auta w siedzie na dystansie 20 metrów, rzuty workami o masie od 16 do 20 kg na wysokość 4 metrów, wyciskanie na barki platformy, niesienie yoka o masie 300 kg na odcinku 2x15 metrów, martwy ciąg o masie 250 kg i uchwyt Herculesa.

Głównymi partnerami wydarzenia były Miasto Mikołajki oraz Centrum Kultury "Kłobuk".