W Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski U-18 w lekkiej atletyce, które były jednocześnie finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na Stadionie Narodowym walczyły o medale dwie zawodniczki UKS Atos Woźnice z gminy Mikołajki - Maja Murach i Wiktoria Wądołowska. Obie startowały w skoku w dal i w trójskoku pod okiem trenera Wojciecha Brodowskiego.

W skoku w dal Maja Murach awansowała do finału z wynikiem 5,59 m, który uzyskała już w pierwszej próbie eliminacyjnej. W finale skoczyła 5,52 m i zajęła piąte miejsce. Wiktoria Wądołowska nie brała udziału w tej konkurencji z powodu problemów zdrowotnych.

W trójskoku obie atosianki pokazały się z bardzo dobrej strony. W kwalifikacjach Maja Murach uzyskała 12,30 m, a Wiktoria Wądołowska ustanowiła nowy rekord życiowy - 11,90 m. W finale obie poprawiły swoje wyniki i zdobyły medale. Maja Murach obroniła tytuł wicemistrzyni Polski z wynikiem 12,22 m, a Wiktoria Wądołowska wywalczyła brąz z wynikiem 12,21 m. Złoto zdobyła Olga Szlachta z KS Stal LA Ostrów Wlkp.