W Mikołajkach w najbliższą niedzielę (24 czerwca) odbędzie się największa na Mazurach impreza rowerowa: Milko Mazury MTB. Etap 6. wydarzenia przebiega przez "Krainę Sielawowego Króla".

Wyścig rozegrany zostanie w kilku rundach. Profesjonalni zawodnicy do pokonania będą mieli aż 84 kilometry. Start i Meta zlokalizowana jest na Placu Wolności w samym centrum Mikołajek. Trasa mocno zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych szutrach i duktach leśnych. Mnóstwo malowniczych singli poprowadzonych wzdłuż jeziora Mikołajskie i Bełdany.

Planowane są też zawody dla młodszych pasjonatów jednośladów: Nickelodeon Race skierowany jest dla dzieci i młodzieży i odbywać się bezie w trzech kategoriach wiekowych. A dla milusińskich nie lada gratka: Strider Cup Mazury MTB, czyli wyścigi trójkołowców po specjalnie przygotowanej trasie.

Więcej o specyfikacji wyścigu znaleźć można na oficjalnej stronie Milko Mazury MTB.

 

Komunikat o utrudnieniach w ruchu drogowym

 

Informacja dla mieszkańców Mikołajek, wsi Karłowo i Kulinowo.

 

W związku z organizacją wydarzenia pod nazwą Milko Mazury MTB Etap 6 Mikołajki – W krainie Króla Sielaw w dniu 24 czerwca 2018 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu kołowego w mieście Mikołajki poprzez zmianę oznakowania pionowego.

W związku z wyłączeniem z ruchu Alei Spacerowej. Ruch odbywać się będzie wahadłowo.

W związku z wyłączeniem z ruchu odcinka ulicy Okrężna i Leśna. Ruch odbywać się będzie wahadłowo.

W związku z wyłączeniem z ruchu Placu Wolności. Ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Obowiązuje w godzinach 10:15 – 17:00

Organizatorzy wyścigu serdecznie przepraszają Mieszkańców miasta i przybyłych Gości za utrudnienie w ruchu. Wprowadzone zmiany zapewnić mają bezpieczeństwo ruchu podczas realizacji wyścigu kolarskiego.

 

Dodaj komentarz