Około 300 zawodników pokonało trasy wyścigu Mazury MTB zorganizowanego w Mikołajkach.

W minioną niedzielę w Mikołajkach zorganizowano 5. etap Mazury MTB - "W Krainie Króla Sielaw". Malowniczo położona nad jeziorami trasa liczyła ponad 30 kilometrów i rywalizowano na niej w kilku kategoriach. Start i metę zlokalizowano na pl. Wolności w centrum miasta. Tam na kibiców i rowerzystów czekało sporo atrakcji - od specjalistycznych masaży oferowanych przez firmę ANGITIAMED, po pyszny, regeneracyjny posiłek. Ten ostatni był ufundowany przez partnerów: Hotel Robert's Port zaproponował pyszna zupę, niezwykle smaczny bigos zaserwowali kucharze Hotelu Mikołajki. Hotel Santa Monica zaproponował pierogi z rybnym farszem i sosem koperkowym, a na ochłodę zawodnicy dostali wodę mineralną z Wioski Żeglarskiej - Grupy Amax.

"W krainie Króla Sielaw" był klasycznym maratonem na dużej rundzie. Dodatkowo przygotowano kilka kilometrów bardzo malowniczych singli nad jeziorami: Mikołajskim i Bełdanami. Trasa poprowadzono z samego centrum Mikołajek, przez kładkę pieszą nad jeziorem Mikołajskim, wzdłuż promenady, do części jednego z największych kompleksów leśnych Polski - Puszczy Piskiej. 

W pierwszej części sezonu obserwowaliśmy bardzo zaciętą rywalizację na poszczególnych dystansach. Głównie za sprawą nowych, mocnych zawodników z całej Polski. Jak zapewniają organizatorzy - od strony sportowej każdy etap stoi na bardzo wysokim poziomie. W Klasyfikacji Drużynowej punkty zbiera aż 19 drużyn.

 

Wyniki wyścigów dostępne na stronie Mazury MTB.

Galeria zdjęć Mateusza Klimka na profilu FB Miasta Mikołajki.

 

Dodaj komentarz