W minioną niedzielę odbyły się Biegi Mikołajkowe. W imprezie wzięło udział ponad 700 osób.

Nieodłączonym elementem imprezy Mikołajki w Mikołajkach są zawody biegowe. W tym roku Mikołajkowa Dyszka odbyła się już po raz trzynasty. Natomiast zawodnicy startujący na dystansie półmaratonu pokonali trasę już po raz piąty. Biegi organizowane przez UKS Atos Woźnice mają już charakter międzynarodowy. W zawodach wystartowali również obywatele Litwy, Rosji, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Wielkiej Brytanii i USA.

-Zainteresowanie tegoroczną edycją przeszło nasze oczekiwania. Limit 500 miejsce w kategorii OPEN został już osiągnięty na 2 tygodnie przed biegiem. We wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie ponad 700 osób. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie ze strony biegaczy  – mówi Wojtek Brodowski.

Wzorem lat ubiegłych zawody miały również charakter charytatywny. Cześć pieniędzy z wpisowego zostanie przekazane na rehabilitację Zosi Michaluk. W tym roku jest to kwota 4000 zł. Półmaraton najszybciej pokonał Michał Smalec z Ełku, którego czas to 1:15:23. Najlepszą kobietą na tym dystansie była Litwinka Loreta Petkevicien z czasem 1:29:08. Mikołajską dyszkę jako pierwszy zakończył mieszkaniec Studzianki Andrzej Czerwiński (0:34:45). Najszybszą kobietą była Martyna Konarzewska z Działdowa (0:38:41). Bardzo dobrze poradzili sobie również reprezentanci Mikołajek. Małgorzata Tercjak dystans 10 km pokonała w 0:46:23. Wśród mikołajczan na dystansie półmaratonu najlepszy był Zbigniew Remiszewski z czasem 1:46:40.