7 drużyn wzięło udział w Halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Mikołajek. W rozgrywkach wystartowali piłkarze urodzeni w 2007 roku oraz ich młodsi koledzy.

Od godziny 9.00 trwały w sobotę rozgrywki w hali sportowej. 7 drużyn w województwa warmińsko-mazurskiego przyjechało do Mikołajek, aby zawalczyć o Puchar Burmistrza. Zgłoszone zespoły reprezentowały takie miasta jak Olsztyn, Ryn, Mikołajki, Pisz, Mrągowo oraz Ełk. Zwycięzcą turnieju została drużyna Czereś Sport Olsztyn. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z klubu MKS Kłobuk Mikołajki. Na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze UKS Mini Soccer Mrągowo. Organizatorzy nagrodzili również najlepszego zawodnika turnieju, a był nim Aleksander Dobrowolski grający w barwach Mikołajek. Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Igor Kołodziejczyk z Olsztyna. Niewątpliwie częścią, która sprawiła największą radość były zawody o tytuł "Mini Turbo Kozak". W rywalizacji wzięli udział trenerzy, a konkurencje jakimi zostali poddani wzbudzały salwy śmiechu wśród dzieci. Najlepszy okazał się Sylwester Czereszewski z Olsztyna. Wręczenia nagród dokonał burmistrz miasta Piotr Jakubowski.

10 lutego rozegrano również Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Podczas rozgrywek reprezentanci Mikołajek zajęli 5 oraz 7 miejsce. Zwyciężyli piłkarze z Korsz.
W turniejach wzięło udział łącznie ponad 200 młodych piłkarzy. Rozgrywki są elementem obchodzonego w tym roku 65-lecia powstania klubu MKS Kłobuk Mikołajki.