Około 400 młodych piłkarzy wzięło udział w Piłkarskim Dniu Dziecka z Kłobukiem, który odbył się w ubiegłą sobotę na stadionie miejskim w Mikołajkach.

30 drużyn rywalizowało ze sobą o Puchar Burmistrza Mikołajek oraz Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej podczas sobotnich obchodów Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 na stadionie miejskim. W turnieju wystartowały drużyny w 4 kategoriach wiekowych. Mecze odbywały się na stadionie oraz orliku. Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

Skrzat - 2011 i młodsi
1. OTS Korona Ostrołęka I
2. UKS Mini Soccer Mrągowo
3. MKS Kłobuk Mikołajki I
Najlepszy zawodnik - Filip Nasalski - MKS Kłobuk Mikołajki

Żak - 2009/2010
1. MKS Mrągowia Mrągowo
2. UKS Mini Soccer Mrągowo
3. MKS Kłobuk Mikołajki
Najlepszy zawodnik - Oktawian Adamowicz UKS Mini Soccer Mrągowo
Najlepszy bramkarz - Mikołaj Małż - MKS Kłobuk Mikołajki

Orlik - 2007/2008
1. KS Żagiel Piecki
2. BKS 7 Warszawa
3. Kłobuk Mikołajki
Najlepszy zawodnik - Aleksander Dobrowolski - MKS Kłobuk Mikołajki
Najlepszy bramkarz - Miłosz Chaber - KS Żagiel Piecki


Młodzik - 2005/2006
1. MKS Kłobuk Mikołajki I
2. UKS Rona Ełk
3. Tęcza JBB Łyse
Najlepszy zawodnik - Mateusz Wilan - MKS Kłobuk Mikołajki
Najlepszy bramkarz - Sebastian Parzych - Tęcza JBB Łyse

Wysiłki drużyn, które nie znalazły się na podium nie poszły na marne. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, a każdy zawodnik medal. Organizatorzy zapewnili kiełbaski z grilla, ciasta, lody. Po zakończeniu turnieju młodzi piłkarze wyruszyli na rejs statkiem.

-O sukcesie turnieju świadczy radość dzieci. Jesteśmy zadowoleni, że rozgrywki wzbudziły zainteresowanie drużyn również spoza naszego województwa. Chcielibyśmy bardzo podziękować rodzicom, bez których organizacja imprezy byłaby niemożliwa. Podziękowania należą się również sponsorom: Gmina Mikołajki, Hotel Robert's Port, Hurtownia Bahus - Ryszard Gulbicki, Serwis i Sklep Komputerowy Krzysztof Budowicz, Sklep Mięsny u Mikołaja, Curkiernia-Piekarnia Bieńkowscy - mówił Paweł Walczak Prezes MKS Kłobuk Mikołajki.

 

Dodaj komentarz