W ramach obchodów 70-lecia Miejskiego Klubu Sportowego "Kłobuk" Mikołajki obył się mecz przyjaźni pomiędzy Oldboy-ami lokalnego klubu a zawodnikami KVB Koeln z Niemiec.

Oprawa meczu była znakomita: początkowa prezentacja zawodników w otoczeniu kolorowych rac dymnych, a następnie uroczyste wręczenie podziękowań i życzeń przez zaprzyjaźnionych samorządowców, wśród których wymienić można m.in. wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Jaźwińskiego, starostę mrągowską Barbarę Kuźmicką - Rogalę, burmistrza Rucianego Nidy Piotra Felińskiego oraz starostę piskiego Andrzeja Nowickiego.
Mecz między oldboy-ami Kłobuka oraz niemieckimi przyjaciółmi z KVB Koeln zakończył się... dobrą zabawą. Wynik nie był istotny - twierdzą organizatorzy (chociaż kibice gratulowali przewagi zawodnikom z Mikołajek).

 

Współpraca z KVB Koeln sięga roku 2018, kiedy to MKS Kłobuk nawiązał kontakt z firmą zajmującą się transportem publicznym w Kolonii. Okazało się, że wśród jej pracowników są wielcy fani piłki nożnej, a niektórzy z nich nawet grali na wysokim poziomie w niemieckich ligach. Wystosowano więc zaproszenie do Mikołajek na mecz towarzyski z byłymi zawodnikami mikołajskiego klubu.

Dodaj komentarz