Zawodnik MKŻ Mikołajki Łukasz Zakrzewski zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach Węgier w żeglarstwie lodowym. Były to pierwsze regaty bojerowe w tym roku.

W regatach, które rozegrano w miniony weekend w węgierskim Abadszalok na jeziorze Tisza wzięło udział dziewiętnastu zawodników za sześciu krajów.
Już po pierwszym dniu mistrzostw zawodnik MKŻ Mikołajki objął prowadzenie. Tego dnia rozegrano sześć wyścigów, które rozgrywano przy wietrze wiejącym z prędkością 4 - 9 m/s.
- Wyścigi  były pełne akcji, a lider wyścigu często się zmieniał co okrążenie - relacjonował Łukasz Zakrzewski.
Drugiego dnia pogoda sprawiała spore kłopoty Organizatorom regat. Ostatecznie udało się rozegrać tylko jeden wyścig, który wygrał Łukasz Zakrzewski i przypieczętował swoje zwycięstwo w mistrzostwach Węgier. Na drugim miejscu mistrzostwa ukończył zawodnik KKS Warmia Olsztyn Adam Szczęsny.
U progu nieco ślamazarnie zaczynającego się sezonu bojerowego Łukasz Zakrzewski prezentuje doskonałą formę. Przypomnijmy, że w listopadzie ub. roku w pierwszych dwóch regatach obecnego sezonu, które odbyły się w Finlandii, Łukasz dwukrotnie zajął pierwsze miejsce.
Na najbliższy weekend zaplanowane są pierwsze regaty bojerowe w naszym kraju.
Tekst: Eligiusz Kamiński

Dodaj komentarz