W dniach 14-15.01.2017 na tafli zamarzniętego Niegocina był rozgrywany Lodowy Puchar Giżycka, niestety nie dopisał wiatr i przez dwa dni regat nie udało się rozegrać 3 wyścigów w każdej kategorii bojerowej do uznania imprezy jako Pucharu Polski, jedynie w kat, ICE OPTI rozegrano  3 wyścigi. Zawodnicy MKŻ Mikołajki wystartowali w kat. ICE OPTIMIST, DN Junior , DN Senior.

Laura Banach MKŻ Mikołajki wygrała w kat. ICE OPTIMIST dziewcząt. W kat. DN Junior zaliczono jeden wyścig, drugi bieg  który wygrał Mateusz Michalak, Paweł Jakubowski 2m, Mikołaj Mickiewicz 3m , nie został uznany z pwodu  przekroczenia o jedną minutę  limitu czsowego wyścigu, ostatecznie nasi zawodnicy zajęli : Mikołaj Mickiewicz - 2m, Mateusz Michalak -4m, Paweł Jakubowski- 6 m,
W kat DN Juniorów Młodszych Mateusz Michalak 2m, Paweł Jakubowski 3m.
Seniorzy DN MKŻ Mikołajki Łukasz Zakrzewski 2m, Tomasz Zakrzewski 12m , Robert Graczyk 9m, Roman Morgaś 27m  zajęli dobre miejsca, na uznanie zsługuje udział  w kolejnym sezonie bojerowym naszego najstarszego zawodnika 68 -letniego Jurka Henkego MKŻ Mikołajki 24m , który jest najlepszym zawodnikiem w Polsce w swojej kat. wiekowej a i w całej stawce bojerowej lata bardzo wysoko.

Dodaj komentarz