ORLEN 74. Rajd Polski rozpocznie się oficjalnie na torze rajdowym o godzinie 19.00. Ceremonia startu została przesunięta z powodu złej pogody.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Ceremonia startu, która co roku odbywała się na placu Wolności, tym razem odbędzie się na torze rajdowym o godzinie 19.00. Powodem jest silny wiatr oraz obfite opady deszczu z gradem.

Najlepsi kierowcy z Sebastienem Ogierem, czterokrotnym mistrzem świata i aktualnym liderem klasyfikacji WRC biorą udział ORLEN 74. Rajdzie Polski. W Mikołajkach już są fabryczne zespoły Citroena, Hyundaia, M-Sportu i Toyoty, dzięki którym po raz pierwszy w Polsce zobaczymy w akcji aż czternaście najnowszych i najszybszych samochodów klasy WRC debiutujących w tym roku w rajdach. Na liście zgłoszeń widnieje 49 załóg. Poza klasyfikacją kierowców i producentów o punkty będą również rywalizowali zawodnicy WRC2, WRC3 i JWRC.

tymczasem Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) zanotowali najlepszy czas (2 min 12,1 s) na liczącym 4,9 km odcinku testowym Sady rozgrywanym nieopodal bazy ORLEN 74. Rajdu Polski w Mikołajkach.

Więcej bieżących informacji na www.rajdpolski.pl

Zdjęcia najszybciej zobaczycie na profilu FB Miasta Mikołajki.

Dodaj komentarz