W miniony, długi weekend Mikolajki odwiedzili autorzy bestsellerów, którzy spotkali się z czytelnikami w ramach akcji Lato z książką. To wakacyjny festiwal czytelniczym, którego organizatorami byli ZyskMedia, miasto Łeba oraz miasto Mikołajki.

Celem festiwalu było zachęcanie do czytania, rozwijanie pasji literackich i popularyzowanie polskiej literatury. Lato z książką zaproponowało bogaty program spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, warsztatów dla dzieci i dorosłych i kiermaszu książek.

W pierwszy weekend sierpnia festiwal gościł w Łebie, nadmorskiej miejscowości słynącej z pięknych plaż. W drugi weekend sierpnia festiwal przeniósł się do Mikołajek, urokliwego miasta położonego na Mazurach. Uczestnicy mogli spotkać się z takimi autorami jak: Michał Wiśniewski, Marcin Meller, Magda Stachula, Joanna Jurgała Jureczka, Wojciech Wójcik, Jakub Ćwiek, Marta Matyszczak, Andrzej Dunajski, Bogusław Chrabota, Agnieszka Lis, Jacek Pałkiewicz i Piotr Gociek. Dla dzieci przygotowano również warsztaty literacko plastyczne.

Lato z książką było nie tylko okazją do poznania pisarzy i ich twórczości. To także szansa na odkrycie nowych tytułów i gatunków literackich, wymianę opinii i doświadczeń z innymi czytelnikami oraz nawiązanie nowych znajomości. To także sposób na spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody i klimacie mazurskiej gościnności.

Partnerami wydarzenia byli ORLEN, Poczta Polska, Wioska Artystyczna w Janowie oraz Zysk i s-ka Wydawnictwo.

Dodaj komentarz