W związku z przedłużającymi się restrykcjami dotyczącymi m.in. branży turystycznej, samorządy zrzeszone w Stowarzyszeniu Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 wystosowały Apel do Premiera o rozważenie inicjatywy przesunięcia obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, a tym samym ustawowego dnia wolnego od pracy, na inny termin majowy. Pozwoliłoby to wydłużyć weekend, już bez zamkniętych podmiotów turystycznych i gastronomicznych.

Z inicjatywy Piotra Jakubowskiego, przewodniczącego zarządu Stowarzyszenia Wielkie Jeziora mazurskie 2020, wystosowano apel do Premiera RP. Czytamy w nim, że branża turystyczna z nadzieją liczyła na, przynajmniej częściowe, otwarcie branży turystycznej na okres tzw. majówki. Tak się nie stało.

W związku z tym samorządowcy apelują: "W związku z przedłużeniem obostrzeń do 3 maja zwracamy się do Pana z propozycją, która daje nadzieję na rozpoczęcie sezonu. Pierwsze dni maja przypadają na weekend, natomiast obchody Święta Konstytucji 3 Maja to poniedziałek. Prosimy o rozważenie wyjścia z inicjatywą przesunięcia obchodów, a tym samym ustawowego dnia wolnego od pracy, na inny termin majowy, tak by mimo wszystko wydłużyć weekend, już bez zamkniętych podmiotów turystycznych i gastronomicznych. Wychodząc z taką propozycją, liczymy na luzowanie restrykcji jeszcze przed okresem wakacyjnym. "

 

Apel podpisał zarząd stowarzyszenia: Piotr Jakubowski (burmistrz Mikołajek), Wojciecha Karol Iwaszkiewicz (burmistrz Giżycka), Andrzej Szymborski (burmistrza Pisza), Piotr Feliński (burmistrz Rucianego- Nidy), Zbigniew Włodkowski (burmistrza Orzysza).

Treść apelu zamieszczono na stronie Stowarzyszenie WJM2020.

Dodaj komentarz