Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek zaprezentował wstępny projekt i wizualizacje nowego kompleksu sportowo - rekreacyjnego, którego budowa ma ruszyć już w przyszłym roku. Na inwestycje pozyskano pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

Pierwszymi, którzy zapoznali się z mającymi powstać atrakcyjnymi przestrzeniami architektury miejskiej, byli uczniowie Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. To wokół tej szkoły ma powstać inwestycja.

- Pamiętacie, że zorganizowaliśmy konkurs na zmodernizowanie terenu otaczającego szkołę – mówił na spotkaniu z uczniami Piotr Jakubowski. – Zgodnie z waszymi pracami i sugestiami pracownia projektowa przygotowała program funkcjonalno – użytkowy, który jest wstępem do zaprojektowania tej przestrzeni.

 

 

Wraz z budowanym pełnowymiarowym stadionem przy ul. Dybowskiej oraz zapleczem szkolnym koszt budowy wynieść ma ponad 34 miliony złotych. Pieniądze pozyskano z programu rządowego i jest to rekordowa suma wśród samorządów powiatu mrągowskiego.

- Jestem pod wrażeniem, że teren wokół szkoły tak będzie wyglądał – mówi Bożena Krupińska, dyrektor Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. – Mały amfiteatr czy wiaty do prowadzenia zajęć pozwolą nam wyjść z aktywnością uczniów na zewnątrz.

Inwestycja obejmuje m.in. skatepark, boiska, baseny, place zabaw, siłownie plenerowe a nawet wybieg dla psów.

- Jestem pozytywnie zaskoczona tym projektem – mówiła Justyna Dziak - Głowacka, mieszkanka Gminy Mikołajki po zapoznaniu się z planszami z wizualizacjami. – Myślę, że z takiego kompleksu będą korzystać i mieszkańcy i turyści.

Kompleks rekreacyjno – sportowy zlokalizowany będzie wokół szkoły oraz w miejscu obecnego stadionu przy ul. Jana Pawła II. Stąd też potrzeba jego przeniesienia w inne miejsce: powstanie przy końcu ulicy Dybowskiej i będzie już pełnowymiarowym obiektem z licznymi udogodnieniami i miejscami do uprawiania lekkiej atletyki.

 

 

W tej chwili Gmina jest na etapie przygotowania do przetargu, a planowo budowa ma ruszyć już na wiosnę przyszłego roku.

 

Dodaj komentarz