Za nami prawdziwe, literackie święto zorganizowane przez wydawnictwo Pruszyński i S-ka oraz Gminę Mikołajki. To była XI. edycja akcji "Lato z Książką".

 

Przez trzy dni w Mikołajkach mogliśmy spotkać takich znakomitych gości jak Katarzyna Kowalewska, Anna Kasiuk, Andrzej Dunajski, Marcin Meller, Agnieszka Lis, Jakub Ćwiek, Bartosz Węglarczyk, Piotr Witwicki, Joanna Jurgała Jureczka, Sylwester Latkowski, Michał Wiśniewski i Wojciech Wójcik. By wysłuchać ich opowieści wystarczyło przyjść na Aleję Żeglarzy, gdzie na scenie rozstawionej przez Centrum Kultury "Kłobuk" do późnego wieczora trwały rozmowy z twórcami. Kapryśna pogoda nie przeszkadzała sympatykom literatury w spotkaniach z autorami.

 

Adresatami wydarzenia są nie tylko przypadkowi wczasowicze, wypoczywający w danych miejscowościach, ale fani dobrej literatury z całej Polski. Lato z książką kierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego z nas. Akcja odbywa się od 2012 roku. Po wizycie w Mikołajkach organizatorzy przenoszą się do Łeby.

 

Dodaj komentarz