Zlot zabytkowych aut i dyskusja na temat kultowego filmu "Nóż w Wodzie" - to wszystko już w sobotę na mikołajskiej promenadzie. W sobotę, 28 sierpnia od godziny 16:00 na promenadzie w Mikołajkach będzie można podziwiać zabytkowe auta należące do członków Olsztyńskiego Klubu Motorowego. Wśród nich znajdzie się m. in. Citroen DS19, Jaguar XJS, DeLorean, pierwszy Fiat 500 czy Polski Przedwojenny Fiat. W tym samym czasie w restauracji „Nóż w Wodzie” odbywało się będzie spotkanie z dziennikarzem TVP Olsztyn i pasjonatem zarówno zabytkowych samochodów, jak i filmu „Nóż w Wodzie”. Dziennikarzem, który przygotowuje książkę na temat tego właśnie filmu, zna liczne ciekawostki z nim związane, a także posiada niepublikowane wcześniej materiały. Organizatorzy przewidują tu także miejsce na dyskusję, pytania i wspomnienia. Wszystko w restauracji „Nóż w Wodzie” czyli w miejscu, które przypomina o tym, że film powstawał między innymi w Mikołajkach.
– Każdego dnia chcemy pielęgnować pamięć o kulturowym wpływie Mazur, a w szczególności Mikołajek – mówi Joanna Durkiewicz, dyrektor ds. Rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki. - Stąd nawiązanie nazwą i wystrojem do kultowego filmu. Mamy także nadzieję, że wystawa samochodów zabytkowych pozwoli przyciągnąć jak najszersze grono odbiorców, także tych, którzy do tej pory nie widzieli filmu - dodaje.
VI Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach potrwa od piątku 27. sierpnia do niedzieli 29. sierpnia. Uczestnicy odwiedzą m. in. Nowe Guty, Orzysz czy Wierzbę.

 

Dodaj komentarz