Zarówno latem, jak i wiosną czy jesienią sezonowe produkty kuszą swoimi aromatami, kolorami i smakami. Jeżeli chcesz przygotowywać pyszne smoothies, koktajle mleczne, sorbety, mrożone kawy czy zupy krem, to warto zainwestować w dobrej jakości blender kielichowy. Poznaj jego zalety i sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem.

Jak działa blender kielichowy?

Blender kielichowy składa się z kielicha, pokrywki oraz podstawy, w której umieszczony jest silnik i pokrętło lub panel sterowania. Na spodzie pojemnika znajdują się noże (najczęściej cztery), które obracają się z odpowiednią prędkością, dzięki czemu możliwe jest całkowite rozdrobnienie warzyw, owoców, orzechów, czy skruszenie lodu, a następnie odpowiednie wymieszanie wszystkich produktów. Charakterystyczne ułożenie ostrzy umożliwia zrobienie gładkiego smoothie lub zupy krem. W zależności od modelu kielich może być plastikowy bądź szklany. Z kolei pokrywka najczęściej ma specjalną wyjmowaną zatyczkę, która po zdjęciu umożliwia dodawanie składników w trakcie pracy urządzenia. Dodatkową zaletą blenderów kielichowych są ich niewielkie wymiary. Cała konstrukcja zabiera niewiele miejsca na blacie, a podstawę łatwo przechowasz również w szafce. Propozycje wydajnych modeli na każdą kieszeń znajdziesz na stronie https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/blender-do-warzyw.

Czym kierować się przy wyborze blendera?

Najważniejszym parametrem jest moc – im większa, tym twardsze produkty skruszą ostrza. Jeżeli chcesz przygotować w domowym zaciszu mrożoną kawę, koktajle, swoje własne masło orzechowe czy idealnie gładkie ciasto na naleśniki, to najlepszym wyborem będzie model o mocy minimum 1000 W. Kolejnym aspektem jest liczba obrotów noży na minutę. Warto postawić na urządzenie, które oferuje opcję ich zwiększenia do nawet 45 tysięcy. Kolejną ważną wartością jest pojemność kielicha. Jeżeli chcesz przygotować zupę dla całej rodziny, aromatyczny sos do pizzy czy koktajl, to warto wybrać model o pojemności minimum 1,5 l. Mniejsze kielichy będą świetne do robienia smoothie, rozdrabniania owoców oraz tworzenia nieskomplikowanych koktajli na bazie mleka lub soków owocowych. Materiał, z którego został wykonany kielich, również ma znaczenie – najczęściej jest to tworzywo sztuczne lub szkło. W pierwszym przypadku nie będzie ono odporne na działanie wysokich temperatur, ale jest lżejsze i tańsze. Z kolei szklane modele mogą się rysować lub matowieć, ale gorące warzywa czy kawa nie będą im straszne. Szkło nie odbarwi się ani nie przejdzie zapachem produktów. Ciekawe propozycje w różnych przedziałach cenowych znajdziesz tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/blender-do-lodu. Ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Niektóre modele umożliwiają ich sprawny demontaż, by dokładnie wyczyścić zarówno dzbanek, jak i noże, a w razie zużycia można je wymienić na nowe.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na sterowanie. Najczęściej można korzystać z kilku różnych prędkości oraz opcji rozdrabniania pulsacyjnego. Zaawansowane urządzenia posiadają dedykowane programy, na przykład do kruszenia lodu, które pozwalają w kilka chwil stworzyć wymarzony napój.

 

---ARTYKUŁ SPONSOROWANY---

Dodaj komentarz