W Kętrzynie odbyły się Wojewódzkie Dni Turystyki na Warmii i Mazurach. Gospodarzem uroczystości był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych (w tym Mikołajek), przedsiębiorcy, członkowie organizacji turystycznych, społecznicy i pasjonaci turystyki.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony ponad 40 lat temu z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki. Tegoroczne spotkanie miało na celu podsumowanie całorocznych działań związanych z turystyką w naszym regionie

– Takie imprezy na pewno nas integrują – przyznaje starosta Barbara Kuźmicka-Rogala. – Jako starosta mrągowski, ale też jako mieszkanka Warmii i Mazur mogę potwierdzić, że nasza turystyka stoi na wysokim poziomie.

Uczestnicy docenili też ogromny wkład Otolii Siemieniec, burmistrz Mrągowa w latach 1994-1998 i 2002-2018 w rozwój turystyki w Mrągowie i okolicy. – Trzeba oddać Pani Otolii to, że poświęciła swoje życie dla Mrągowa i rozsławiła je. Teraz my, samorządowcy, tylko spijamy śmietankę z tego, co poprzednia burmistrz zrobiła - podsumowała Kuźmicka - Rogala.

– Podczas takich spotkań nagradzane są wyróżniające się samorządy, organizacje i firmy turystyczne. Można więc podpatrzeć jak najlepsi wspierają działania turystyczne – uważa obecny w Kętrzynie Robert Wróbel, inspektor ds. promocji Urzedu Miasta i Gminy w Mikołajkach. – O randze tych spotkań niech świadczy fakt, że w tym roku ze względu na możliwe obostrzenia covidowe organizatorzy zdecydowali się zorganizować to święto kilka tygodni wcześniej niż zakładano, by tylko się odbyły – podkreśla inspektor ds. promocji, turystyki, kultury i sportu w Gminie Mikołajki.

 

źródło: info.mragowo.pl

 

 

Dodaj komentarz