Dwa dni debatowali samorządowcy z Polski i zagranicy podczas Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w Mikołajkach 6-7. grudnia.

Przyszłość idei decentralizacji i samorządu w Europie oraz kwestie związane z Polskim Ładem to były główne tematy dwudniowych obrad. 

- VI. Europejski Kongres Samorządów odbywa się w Mikołajkach z dwóch powodów - mówił Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Europejskiego Kongresu Samorządów. - Po pierwsze dlatego, że oferta, przygotowana przez samorząd regionalny, okazała się ofertą najlepszą, a po drugie dlatego, że Warmia i Mazury, a ściślej rzecz biorąc Mikołajki, dysponują bazą i infrastrukturą umożliwiającą rozwój naszego wydarzenia.

 

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu było „Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?". Wśród najważniejszych tematów, które poruszono znalazły się: finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenie sprzyjających warunków dla inwestycji. Program merytoryczny konferencji obejmował około 70 wydarzeń, które zostały podzielone na ścieżki tematyczne, takie jak m.in. Biznes i Zarządzanie, Innowacje, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna oraz Zrównoważony Rozwój.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

Dodaj komentarz