Запрошуємо всіх, хто прибув з України, та мешканців нашої гміни, які підтримують біженців, разом відсвяткувати Великдень.

23 квітня (субота) з 10.00 у Культурному центрі в Миколайках відбудеться фарбування яєць та приготування кошиків до свята. Запрошуємо всіх дітей та мам, які хочуть приготувати свій кошик.

23 квітня (субота) о 13.50 на площі Wolności (Перемоги) у Миколайках (парк біля пам’ятника Рибі) відбудеться освячення пасхальних кошиків за православним обрядом. Церемонію проведе священик Ярослав Купріянюк. Запрошуємо всіх, Бажаючих!

24 квітня (неділя) о  15:00 у Парусному селищі в Миколайках (порт біля озера) відбудеться відкрита Великодня зустріч із різдвяним пригощанням, на яку запрошуємо всіх українців, волонтерів та жителів нашої гміни, які підтримують біженців.

 --

Zapraszamy wszystkie osoby, które przyjechały z Ukrainy oraz mieszkańców naszej gminy wspierających uchodźców do wspólnych obchodów uroczystości Wielkanocnych

23 kwietnia (sobota) od  godziny 10.00  w Centrum Kultury w Mikołajkach odbędzie się malowanie jajek i przygotowanie koszyczków ze święconką.  Zapraszamy wszystkie dzieci i mamy, które chcą przygotować swój koszyczek.

 23 kwietnia (sobota)   godzina 13.50 na Placu Wolności w Mikołajkach (plac koło pomnika ryby) odbędzie się poświęcenie koszyczków wielkanocnych w obrządku prawosławnym. Uroczystość poprowadzi ksiądz Jarosław Kupryjaniuk. Wydarzenie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich!

24.04 (niedziela) godzina 15.00  w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajach (port nad jeziorem) odbędzie się otwarte spotkanie wielkanocne ze świątecznym poczęstunkiem, na które zapraszamy wszystkie  osoby z Ukrainy, wolontariuszy oraz mieszkańców naszej gminy wspierających uchodźców.

Dodaj komentarz