Podczas ostatniej akcji sprzątania dna jeziora Tałty, zorganizowanej przez Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, nurkowie natrafili na wiele ciekawych i zaskakujących znalezisk.

Wśród wydobytych przedmiotów były m.in. stary rower, ławka z lat 90', maszyna do szycia i oryginalny szyld "Gazety Pruskiej" z okresu międzywojennego. Znaleziono także niewybuch z czasów II wojny światowej, który w poniedziałek (5 grudnia) został zabezpieczony przez saperów. W sumie nurkowie wydobyli z wody 2 kontenery śmieci, które zostały następnie posegregowane i utylizowane.

Akcja sprzątania była możliwa dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Wzięli w niej udział płetwonurkowie z Klubu Płetwonurków Płetwal w Giżycku, strażacy z PSP Mrągowo, OSP Woźnice, OSP Mikołajki oraz pracownicy Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach. Organizatorzy podkreślają, że miała ona na celu nie tylko sprzątanie dna jeziora, ale także uświadomienie ludziom, jak ważne jest dbanie o czystość wód i ich bogactwo kulturowe. Nurkowie zapowiadają, że będą kontynuować swoją misję i organizować kolejne akcje sprzątania w przyszłości.

Dodaj komentarz