W ramach współpracy regionów Mazury promują się na Śląsku, a Śląsk na Mazurach. W miniony, długi weekend partnerzy z drugiego końca Polski gościli w Mikołajkach prezentując swoją ofertę.

Przez cztery dni na promenadzie ślązacy promując swój region proponowali odwiedzjącym takie atrakcje jak: pokazy strojów regionalnych w wykonaniu reprezentantek zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, pokazy kulinarne Michała Bałazego z Jastrzębia-Zdroju, ścianka wspinaczkowa od Grupy Jurajskiej GOPR i wiele innych.

 

Śląskie i Mazury to dwa regiony, które łączy nie tylko piękno przyrody, ale także wspólna wizja rozwoju turystyki. Dlatego w 2021 roku podjęły decyzję o nawiązaniu partnerskiej współpracy, która zaowocowała wieloma ciekawymi inicjatywami. Jedną z nich jest stworzenie magazynu LOVE WM/LOVE ŚLĄSKIE, w którym można znaleźć informacje o atrakcjach, zabytkach, kulturze i kulinariach obu województw. Ponadto, obie regionalne organizacje turystyczne aktywnie promują swoje regiony na portalach społecznościowych oraz biorą udział w wydarzeniach plenerowych, zachęcając do odwiedzenia Śląska i Mazur. To doskonały przykład, jak można skutecznie wspierać się nawzajem i tworzyć atrakcyjną ofertę dla turystów z różnych części Polski.

 

Dodaj komentarz