Polska społeczność w Nowym Jorku zorganizowała zbiórkę darów, które trafiły w tym tygodniu do ukraińskich dzieci przebywających w Mikołajkach.

Materiały edukacyjne, kredki, ołówki, zeszyty, ale także zabawki i ubrania - to wszystko znalazło się kilkunastu ogromnych kartonach przysłanych ze Szkoły Polskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku do Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach. 
- Najważniejszym wyposażeniem paczek okazały się kartki z pozdrowieniami, wykonane samodzielnie przez dzieci - napisała wolontariuszka Karolina Puzio na facebook'owej grupie poświęconej organizacji pomocy humanitarnej Ukraińcom na terenie Mikołajek. 

Uczniowie polskiej szkoły w Nowym Jorku chcieli wspomóc rodaków w wielkim dziele pomocy wschodnim sąsiadom. Zbiórka odbywała się w ciągu dwóch kolejnych tygodni: 12 i 19 marca 2022 r.. Odzew wśród uczniów i rodziców przeszedł najśmielsze oczekiwania. W zbiórkę zaangażowały się nawet osoby niezwiązane ze szkołą. Warto wspomnieć, że każda paczka została zaopatrzona w listy od najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy rysunkiem i ciepłym słowem okazywali swoje wsparcie kolegom z Ukrainy. Pomysłodawcą akcji był jeden z rodziców uczennicy szkoły, Mariusz Cichoń.
 
 
Dodaj komentarz