Mazury, rybami stoją. Mikołajskie restauracje oferują bogate menu z produktami pochodzącymi z naszych jezior. A spora liczba turystów w naszej gminie gwarantuje, że ryby są świeże bo szybko znikają z chłodni lokali gastronomicznych.

Głównym dostawcą ryb z mazurskich jezior są Gospodarstwa Rybackie. W przypadku braków produktów, owszem są one kupowane ale od innych gospodarstw z regionu.

Władze samorządowe stawiające na turystykę bardzo często promują zdrową żywność pochodzącą ze swojego regionu. Mikołajki od lat organizują więc bardzo popularny Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie”. Impreza ma wieloletnią tradycję i przyciąga rzesze turystów skutecznie promując obecność ryb słodkowodnych w kuchni. To wielki wysiłek podejmowany nie tylko przez samorząd, ale także lokalnych przedsiębiorców. Przekonywanie, że ryba jest zdrowa a na Mazurach – świeża, czasem jest trudne gdy nieprzychylne stacje telewizyjne powielają niesprawdzone plotki o jej złej jakości czy pochodzeniu.

Tymczasem Mazury to Ostoja przyrody ale także zdrowej żywności. Mikołajki latem tętniące życiem przekonują do siebie jeziorami, florą i fauną i właśnie – produktami świeżymi i najwyższej jakości.

 

Dodaj komentarz