Znamy już program finału mikołajskiego WOŚP, który odbędzie się w niedzielę.

Mikołajski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował program niedzielnego dnia, kiedy to każdy z nas będzie mógł włączyć się w dzieło niesienia pomocy. Wydarzenia w naszej miejscowości rozpoczną się już o godzinie 9.00 Halowym Turniejem Piłki Nożnej, a zakończą wieczornymi koncertami w Centrum Kultury "Kłobuk". Wolontariuszy z puszkami Orkiestry spotkać będzie można już od rana.

 

Nieodłącznym elementem finału są licytacje fantów podarowanych przez darczyńców. O tym co będziecie mogli wylicytować, dowiedzie się m.in. z naszej strony (trwa dokumentacja zdjęciowa i tworzenie opisów). 

Aktywna jest tez e-skarbonka mikołajskiego sztabu i w taki sposób można wesprzeć akcję nie będąc na miejscu.

 

Tegoroczny temat Finału WOŚP wypowiada walkę z sepsą, ciężkim stanem chorobowym zagrażającym życiu pacjentów. Najnowsze badania WHO potwierdzają, że to główna przyczyna zgonów na świecie. Cel styczniowej kwesty: „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii Orkiestry organizowana jest zbiórka na zakup sprzętu, który będzie służył wszystkim chorym pacjentom, bez względu na ich wiek. Ten Finał będzie wyjątkowy również dlatego, że zmierzymy się nie z wybraną gałęzią medycyny, ale ze stanem chorobowym, który może dotknąć każdego pacjenta. Gramy o nasze zdrowie i nasz zdrowy świat!

Dodaj komentarz