Zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Już 16 lipca w Kościele Ewangelicko - Augsburskim w Mikołajkach wystąpią Zuzanna Nalewajek i Paweł Sommer.
🎼 Usłyszymy wspaniałe utwory wybitnych polskich kompozytorów – Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina.
🎤 Zuzanna Nalewajek, studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej), jest uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej, działającej przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Swój warsztat wokalny kształci pod okiem takich artystów jak Olga Pasiecznik, Matthias Rexroth, Eytan Pessen, Tomasz Konieczny, Lech Napierała oraz Mariusz Kwiecień.
W styczniu 2022 roku zadebiutowała na scenie Opery Narodowej w roli Drugiej Damy w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta. W czerwcu 2021 roku wykonała partię Dorabelli w Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusa Mozarta w Operze Wrocławskiej.
Młoda artystka jest laureatką XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Claudii Taev w Estonii (I miejsce, 2021) oraz VI Międzynarodowego Konkursu Pieśni w Sofii (I miejsce, 2019).
🎹 Paweł Sommer – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim w macierzystej uczelni. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako uczestnik Akademii Operowej doskonalił swoje umiejętności podczas licznych kursów i warsztatów, m.in.: Britten-Pears Young Artist Programme (Aldeburgh), Académie Européenne de Musique (Aix-en-Provence). Dwukrotnie brał udział w International Lied Masterclass (Bruksela), gdzie poszerzał znajomość repertuaru pieśniarskiego. Towarzyszył śpiewakom na wielu konkursach wokalnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. podczas: Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety Belgijskiej, Belvedere Singing Competition, International Vocal Competitions-Hertogenbosch, Euroradio New Talent- EBU oraz na poprzednich edycjach Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. W 2015 roku występował na Międzynarodowych Targach EXPO w Mediolanie, wykonując utwory Fryderyka Chopina.
ℹ️ Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Zespół NIMiT-u codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą.
Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden ze sztandarowych projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.
--
Liczba miejsc ograniczona. Wstęp na zaproszenia, które BEZPŁATNIE można odebrać w Centrum Kultury "Kłobuk", ul. Kolejowa 6.
Dodaj komentarz