51 tysięcy złotych zebrali wolontariusze mikołajskiego sztabu WOŚP. To nie jest ostateczny wynik, bo nadal trwają licytacje na portalu Allegro.

W niedzielny poranek na ulicach Mikołajek pojawiło się 30 wolontariuszy mikołajskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rozpoczęło kwestę na rzecz walki z sepsą. Program tegorocznego finału w Mikołajkach obejmował m.in. rozgrywki halowej piłki nożnej. Turniej pod hasłem "Gramy bez napinki" jest już tradycją i frekwencja zarówno wśród drużyn jak i kibiców zawsze jest spora. Organizator wydarzenia, MSK Kłobuk Mikołajki, zebrał w ten sposób około 17 tysięcy złotych.

Do akcji swoją cegiełkę dorzucili członkowie klubu Mikołajskich Morsów. Spotkali się na plaży miejskiej i w prawdziwie międzynarodowym gronie (mieli gości z Ukrainy i Kazachstanu) zbierali do orkiestrowej puszki pieniądze na zakup sprzętu medycznego.

Finał i główna część imprezy odbyła się w Centrum Kultury "Kłobuk". Wolontariusze przygotowali stoiska z rękodziełem, słodkim i ciepłym poczęstunkiem, była też kwiatowa fotościanka gdzie uczestnicy wydarzenia mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Całość uzupełniały koncerty młodych artystów oraz prawdziwych gwiazd: Romka Tkaczyka i Kasi Dereń. Zlicytowano także mnóstwo fantów ufundowanych przez darczyńców: vouchery pobytowe, do restauracji, na różne usługi czy atrakcyjne przedmioty jak płyta z autografami zespołu Enej czy pakiet VIP dla dwóch osób na Rajd Polski.

Mikołajski sztab zamykając niedzielną zbiórkę podał, że zebrano 51 tysięcy złotych. Kwota ta będzie znacznie wyższa, gdyż jeszcze trwają licytacje na portalu Allegro oraz e-skarbonka.

Dodaj komentarz