Budowa nowego, pełnowymiarowego stadionu sportowego wraz z kompleksem sportowo - rekreacyjnym obejmującym m.in. boiska, miejsca do kąpieli, plac zabaw, siłownię plenerową i wiele innych będzie możliwa dzięki zdobyciu 27 milionów złotych dofinansowania.

Rekordowe dofinansowanie jakie zdobyła Gmina Mikołajki pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

- Bardzo dziękuję pracownikom urzędu gminy oraz radnym, którzy wspierali nas w wysiłku pozyskania tak rekordowej sumy pieniędzy na inwestycje - mówi Piotr Jakubowski - burmistrz Mikołajek. - Pracujemy, by w danej kadencji jak najwięcej osiągnąć. Naprawdę nam to się udaje i efekty będą już niedługo.

Stadion będzie pełnowymiarowy i będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w powiecie mrągowskim i umożliwi także treningi lekkoatletyczne.

- Rozpiera nas duma, że w końcu w Mikołajkach powstanie obiekt, o którym marzyliśmy – mówi Paweł Walczak, prezes MKS Kłobuk Mikołajki.

Stadion wielofunkcyjny zlokalizowany będzie na terenie gminnej działki u zbiegu ulic Kajki i Dybowskiej. Ale w ramach inwestycji powstać ma także kompleks rekreacyjno – sportowy. Zlokalizowany on będzie w miejscu obecnego stadionu przy ul. Jana Pawła II.

W tej chwili Gmina jest na etapie przygotowania do przetargu, a planowo budowa ma ruszyć już na wiosnę przyszłego roku.

 

Dodaj komentarz