W niedzielę zakończyły się tegoroczne Dni Mikołajek. Od piątku w najpiękniejszym miasteczku Mazur nie brakowało atrakcji.

Piątek to oficjalne otwarcie obchodów święta miasta. Wtedy władze miasta wręczyły wyróżnienia i podziękowania parom obchodzącym jubileusz pożycia małżeńskiego. Po nich bawiliśmy się podczas koncertów: Kasi Moś, Kamila Bijosia, Nicka Sincklera, Izabeli Szafrańskiej i Katarzyny Dereń.

 

Wcześniej jednak odbyła się premiera live utworu "Legenda Króla Sielaw" napisanego przez Krzysztofa Magnuskiego.

 

Sobotę rozpoczął organizowany od 15 lat Festiwal Rybny "Rybkę na zdrowie". Smakosze mogli degustować potrawy, których głównym składnikiem były ryby: od sałatek, po zupę. Przy tej ostatniej królowało miasto partnerskie Mikołajek: Łeba serowała tradycyjna uchę z ogromnego gara.

 

Sobota to najważniejszy i wypełniony po brzegi atrakcjami dzień święta naszego miasta. Festiwal Rybny skończył się po południu, a już wieczorem na jeziorach w szyku ustawiali się wodniacy w swoich statkach. Paradę wieńczyło Wodowanie Króla Sielaw – naszej lokalnej tradycji i legendy Mikołajek. Całość zakończył pokaz fajerwerków, po którym koncert dał Baranovski.

 

Dni Mikołajek 2022 | Bicie rekordu i koncerty

Od kilku lat zakończenie Dni Mikołajek pomagają przygotować partnerzy: Radio Zet i Meloradio. W tym roku prócz animacji dla całych rodzin, przygotowano próbę bicia rekordu Guinness’a. I udało się: wydano ponad 600 hot-dogów ponad 200 osobom.

Zakończeniem dnia był niezwykle energetyczny koncert Izabeli Szafrańskiej pt. "Żydowska ulica". 

 

 

A na naszym FB obszerna galeria fotografii ze wszystkich trzech dni.

 

Dodaj komentarz