Na jeziorze Tałty (przy kanale Tałckim) prowadzona jest akcja poszukiwawcza po przewróceniu się łodzi, na której znajdowało się 7 osób. Uratowało się 6 osób, niestety prowadzone są poszukiwania 8-letniej dziewczynki.

Z relacji świadków wynika, że łódź przewróciła się na lewą burtę i zaczęła nabierać wody i tonąć. Sześć osób płynących tą łodzią wypłynęło, natomiast trwa akcja poszukiwawcza jednej osoby, której do chwili obecnej nie udało się zlokalizować. – informowała media rzeczniczka mrągowskiej policji Paulina Karo.

 

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podało, że motorówką płynęły 4 osoby dorosłe i troje dzieci. Zaczęli ich ratować inni żeglarze, którzy widzieli sytuację na jeziorze. W tej chwili płetwonurek poszukuje osoby zaginionej. Operuje na głębokości, gdzie sonar pokazał 30 metrów. Wrak Motorówki został odnaleziony w innym miejscu niż pierwotnie informowali ratowników świadkowie zdarzenia.  

W akcji poszukiwawczej uczestniczą ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy i policjanci. Na miejsce przyjechali strażacy płetwonurkowie z Olsztyna.

Ze wstępnych ustaleń policji opartych na zeznaniach świadków wynika, że łódź, która zatonęła płynęła bardzo szybko i prawdopodobnie została uderzona boczną falą innej łodzi. Nie wiadomo, czy znajdujące się na łodzi osoby miały kapoki.

Dodaj komentarz