Tytuł
X. edycja koncertu "Skrzypce Pod Żaglami"
Data i godzina wydarzenia
2022-08-07 19:00
Miejsce
Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej
Typ
koncerty

Opis:

To już dziesiąta edycja spotkań z muzyką klasyczną w kościele Matki Bożej Różańcowej. Tym razem w zabytkowych murach świątyni usłyszymy dwójkę artystów:
? Maria Belica jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J.Żebrowskiego w Częstochowie w klasie skrzypiec dr Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka. Jest laureatką ponad 30 konkursów skrzypcowych i kameralnych (m.in. w Portugalii, Słowacji, Czechach). Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną ZSM w Częstochowie.
? Daniel Mieczkowski jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na dwóch wydziałach: Dyrygentury Symfoniczno-Operowej oraz Instrumentalnym w klasie fletu. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, w tym w kursie prowadzonym w ubiegłym roku przez Marin Alsop, w trakcie którego miał możliwość dyrygować Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Jako flecista i dyrygent występował na wielu estradach w Polsce i za granicą. Jest stypendystą m.in. programu „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Prezesa Rady Ministrów czy Centrum Edukacji Artystycznej. W ubiegłym roku uczestniczył w Mistrzowskich Warsztatach Dyrygenckich w Filharmonii Łódzkiej.